Navigera dig fram här   Tisdagen den 17:e juni 2025
Skoter
Racing
ATV
  Startsida  
  I tidningen  
  Nyhetsarkiv  
  Racing  
 
  »  Inbjudan
 
 
  »  Tävlingskalender
 
 
  »  Regler
 
 
  »  Arkiv Racing
 
 
  »  Tidigare nummer
 
 
  »  Resultat
 
 
  »  WSR/USA Resultat
 
  Prenumeration  
  Tidigare tester  
  Videoteket  
  Till Salu  
  Auktion  
  Privata annonser  
  Forum - Skoter  
  Årets skoter  
  Medlem  
  Skoterkortet  
   
Användarnamn

Lösenord

Logga in automatiskt

» Bli medlem
» Glömt lösenord?
» Om kakor...
 
  Medlemmar: 15309  
  Antal nyheter: 5838  
  Meddelanden: 68506  
  Sidvisningar:  
  Idag: 30967 st  
  Igår: 53856 st  
  Denna månad:
965988 st
 
  Föreg. månad:
1671059 st
 
  Totalt: 110483628 st  
  Senaste 10 inloggade:  
  1. kent
2. micke666
3. sunnne
4. RHG
5. FrankJScott
6. TheOne
7. Swarte
8. Herbert
9. allimac32
10. Alpinemadness
 
 
Här är du: Nyhetsarkiv > Less på att spännbanden är i en total röra?
 

 
 

Less på att spännbanden är i en total röra?
Montage med utdragbart fäste - hängande multifäste

Hör du till dem som tröttnat på att rulla ihop spännband - eller att trassla ut dem varje gång de behövs? KGK lanserar i dagarna Rollex 4, en spännbandsupprullare som både spar tid och minskar irritation.

ENOVX Rollex 4 är ett hjälpmedel för upprullning av spännband med eller utan ändstycke för alla som frekvent använder spännband. Spännbandsupprullaren monteras enkelt i stänkskyddat utrymme på lastbilen eller släpet.

Generalagenten KG Knutsson AB visade produkten under Lastbilsmässan 2010.
– Rollex 4 fick ett mycket gott mottagande. Den spar mycket tid för chaufförerna och lådan med hoptrasslade spännband som många har kan snart vara ett minne blott, säger Christer Jutgård, produktansvarig för Enovx hos KGK.

Enovx är ett familjeföretag som tillsammans med användarna har tagit fram en ergonomisk anpassad och användarvänlig produkt för att underlätta arbetet för yrkestrafiken.

– Produkten är svensktillverkad, CE-märkt och patentskyddad. ENOVX Rollex 4 finns i handeln nu och rekommenderat cirkapris är 4 995 kronor, exkl. moms, säger Christer Jutgård.


För närmaste återförsäljare och mer information, besök www.autokatalogen.se eller www.enovx.se



» Tillbaka till Nyhetsarkivet   » Tipsa en vän
 
 
Besöksadress: Gräddvägen 7, Umeå | Adress: Gräddvägen 7, 906 20 Umeå | E-post: info@skoter.se | Telefon: 090-149370 | Shop: shop.skoter.se